Lokalita

Obec Rovinka sa nachádza v tesnej blízkosti nášho hlavného mesta a predstavuje typickú obec bratislavského vidieka. Momentálne  tu žije približne 2000 obyvateľov a obec má frekventované autobusové spojenie do Bratislavy.

Vďaka svojej výhodnej polohe a dobrej infraštruktúre je Rovinka v súčasnosti vyhľadávaným miestom pre bývanie. Spája v sebe výhody kľudného vidieckeho bývania s polohou len niekoľko kilometrov od Bratislavy, kam denne jazdia frekventované autobusové spoje.
My veríme, že svoje rozhodnutie bývať v tejto obci neoľutujete!

Bývajte viac, cestujte menej

Lokalita, ktorú Rovinka ako obec ponúka sa môže považovať za jednu z najlepších z hľadiska dostupnosti do Bratislavy. Ak ste v centre Bratislavy za 15 mínút, tak jednoducho bývate viac, cestujete menej.

Okolie

Do územia obce zasahuje aj chránená krajinná oblasť Dunajské Luhy. Čistote je v obci venovaná zvlášť veľká pozornosť – na udržiavanie trávnikov a zelených plôch sú vyčlenený 2 zamestnanci, trikrát do týždňa sa zbierajú smeti na chodníkoch a dohliada sa aj na ich udržiavaní v dobrom stave.

Kultúra

V obci sa nachádza novo-zrekonštruovaný Dom kultúry, viacúčelové zariadenie ponúkajúce rôzne kultúrne, spoločenské i komerčné služby. Súčasťou je aj obecná knižnica. Obec Rovinka má aj vlastnú materskú, základnú školu a súkromné škôlky.

Oddych

Od mája sa v obci nachádza tiež viacúčelové ihrisko pre voľnočasové aktivity v areály školy, ktoré je však prístupné aj verejnosti. Možnosti relaxu a športového vyžitia ponúkajú aj dve jazerá v bezprostrednej blízkosti. Neďaleká hrádza je zas obľúbenou trasou pre cyklistov.

Služby

Na hlavnej ulici nájdete aj zdravotné stredisko a lekáreň. V obci sa tiež nachádza pošta, čerpacia stanica, potraviny, drogéria, vínotéka a množstvo iných komerčných obchodov.